Śląskie Kolegium Medyczno-Społeczne

Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej przygotowuje organizację kształcenia w zawodzie

„OPIEKUN MEDYCZNY” w 1 rocznym okresie nauczania, w trybie stacjonarnym i zaocznym!!!

Zawód opiekuna medycznego został oficjalnie wpisany na listę zawodów medycznych Ministerstwa Zdrowia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zawód opiekuna medycznego można uzyskać m.in. kończąc policealną szkołę średnią dla dorosłych.

Osoba, która uzyska kwalifikacje do wykonywania zawodu opiekun medyczny upoważniona będzie do realizowania świadczeń opiekuńczo-higienicznych nad osobami chorymi, a w szczególności nad osobami niesamodzielnymi.

WSNS powołuje, jako organ prowadzący, niepubliczną szkołę policealną dla dorosłych o uprawnieniach szkoły publicznej  pod nazwą: Śląskie Kolegium Medyczno-Społeczne.

Śląskie Kolegium Medyczno-Społeczne wystąpiło zgodnie z obowiązującą procedurą z wnioskami

do: Śląskiego Kuratora Oświaty i Ministra Zdrowia o wydanie opinii niezbędnych do uzyskania uprawnień szkoły publicznej z dniem 1 września 2008 r.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli szkołę średnią (matura nie jest wymagana), chcących w ciągu 1 roku kształcenia uzyskać atrakcyjny zawód medyczny poszukiwany w Polsce i w krajach UE do zgłaszania swoich kandydatur poprzez korespondencję elektroniczną na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Państwa zgłoszenia pozwolą na przygotowanie optymalnej organizacji zajęć edukacyjnych.

Liczba miejsc jest ograniczona:

- 20 słuchaczy w systemie stacjonarnym

- 30 słuchaczy w systemie zaocznym.

Warunki rekrutacji oraz szczegółowa organizacja kształcenia  Śląskiego Kolegium Medyczno-Społecznego wraz z Regulaminem opłat zostaną opublikowane po uzyskaniu wpisu do ewidencji prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego obowiązaną do prowadzenia odpowiedniego typu publicznych szkół i placówek. Przy rekrutacji decydować będzie kolejność zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy!!!