Studia w Wyższej Szkole Nauk Stosowanych

Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej zaprasza na:

2. Studia drugiego stopnia (magisterskie) na kierunku pielęgniarstwo

3. Kursy kwalifikacyjne dla pielęgniarek (wymagany staż pracy w zawodzie pielęgniarki - co najmniej 6 miesięcy)

4. Specjalizacje pielęgniarskie (wymagany staż pracy w zawodzie pielęgniarki - co najmniej 2 lata w ciągu ostatnich 5 lat)

5. Kurs specjalistyczny nowych kompetencji pielęgniarskich

Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej zaprasza na:

1. Studia „pomostowe” pierwszego stopnia (licencjackie) na kierunku pielęgniarstwo w cyklu dwusemestralnym (dla osób legitymujących się świadectwem pięcioletniego liceum medycznego (tzw. ścieżka „A”) lub dyplomem dwuipółletniej szkoły policealnej albo pomaturalnej (tzw. ścieżka „D”) poszerzone o kurs specjalistyczny nowych kompetencji pielęgniarskich związanych z uprawnieniami do wystawiania recept.

Absolwenci tych studiów mogą uzyskać w dwu semestralnym cyklu kształcenia po spełnieniu wymogów programowych:

• dyplom studiów pierwszego stopnia (licencjat pielęgniarstwa),
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu specjalistycznego z zakresu nowych kompetencji pielęgniarskich związanych z uprawnieniami do wystawiania recept.

2. Studia drugiego stopnia (magisterskie) na kierunku pielęgniarstwo w cyku czterosemestralnym (dla osób legitymujących się tytułem zawodowym licencjat pielęgniarstwa) zintegrowane poprzez modułowy system kształcenia z wybraną specjalizacją lub kursem kwalifikacyjnym i obejmujące kurs specjalistyczny nowych kompetencji pielęgniarskich związanych z uprawnieniami do wystawiania recept.

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie*:

(wymagany staż pracy w zawodzie pielęgniarki - co najmniej 2 lata w ciągu ostatnich 5 lat)

Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie*:

(wymagany staż pracy w zawodzie pielęgniarki - co najmniej 6 miesięcy)

Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki

Pielęgniarstwo chirurgiczne

Pielęgniarstwo geriatryczne

Pielęgniarstwo internistyczne

Pielęgniarstwo onkologiczne

Pielęgniarstwo operacyjne

Pielęgniarstwo opieki długoterminowej

Pielęgniarstwo opieki paliatywnej

Pielęgniarstwo pediatryczne

Pielęgniarstwo psychiatryczne

Pielęgniarstwo ratunkowe

Pielęgniarstwo rodzinne

Ochrona zdrowia pracujących

* Specjalizacja lub kurs kwalifikacyjny zostaną uruchomione w poszczególnych dziedzinach jeżeli, co najmniej 10 studentów zadeklaruje wybór danej dziedziny specjalizacji lub kursu.

Studenci wybierający studia zintegrowane z wybranym kursem kwalifikacyjnym mogą uzyskać
w cztero semestralnym cyklu kształcenia po spełnieniu wymogów programowych:

• dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia (magister pielęgniarstwa),
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu kwalifikacyjnego w wybranej dziedzinie,

Studenci wybierający studia zintegrowane z wybraną specjalizacją mogą uzyskać w cztero semestralnym cyklu kształcenia po spełnieniu wymogów programowych:

• dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia (magister pielęgniarstwa),

a po uzupełnieniu kształcenia specjalizacyjnego w piątym semestrze zaświadczenie o ukończeniu wybranej specjalizacji uprawniające do przystąpienia do państwowego egzaminu specjalizacyjnego.

Organizacja studiów drugiego stopnia umożliwia ukończenie poza programem studiów kursu specjalistycznego Wywiad i badanie fizykalne i uzyskania zaświadczenia o ukończeniu kursu specjalistycznego wymaganego przepisami prawa od osób przystępujących do państwowego egzaminu specjalizacyjnego.

3. Kursy kwalifikacyjne dla pielęgniarek określone w ust. 2.

Kursy prowadzone będą od roku akademickiego 2016/2017 i potrwają dwa semestry.

4. Specjalizacje pielęgniarskie określone w ust. 2

Specjalizacje prowadzone będą od semestru letniego (1 marzec 2016r.) i potrwają 4 semestry.

5. Kurs specjalistyczny nowych kompetencji pielęgniarskich związanych z uprawnieniami do wystawiania recept.

Kurs prowadzony będzie od semestru letniego (1 marzec 2016r.) i potrwa 1 semestr.

Wszelkich informacji szczegółowych udziela dziekanat Wydziału Opieki Zdrowotnej w godzinach od 10:00 do 16:00 w siedzibie Uczelni lub telefonicznie pod numerem: (32) 248 12 92 wew. 21, 22, 23

Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016 na studia pierwszego i drugiego stopnia zakończona zostanie 25 września 2015r. a pierwszy zjazd odbędzie się w dniach: 10-11 październik 2015r.