Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych składam studentom i absolwentom kierunku pielęgniarstwo i kierunku położnictwo oraz pielęgniarskiej i położniczej kadrze nauczycieli akademickich Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej wyrazy szacunku i uznania dla wykonywanej pracy wymagającej profesjonalizmu, zaangażowania, poświęcenia i postawy życzliwości przy wspieraniu drugiego człowieka w czasie szczególnie dla niego trudnym, jakim jest okres choroby, bólu i cierpienia.

Życzę Paniom i Panom pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym wytrwałości w realizacji codziennych zadań, satysfakcji z służby człowiekowi, umiejętności realizacji posłannictwa w warunkach reformy systemu działalności leczniczej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, a Paniom i Panom studentom życzę ponadto satysfakcji z podjętego trudu podniesienia kwalifikacji zawodowych.

REKTOR

/-/doc. dr n. med. Dariusz Luboń