Szczepienia dawką przypominającą

Niniejszym ogłaszam, że Minister Zdrowia poszerzył krąg osób uprawnionych do szczepienia przeciw COVID-19 dawką przypominającą o studentów uczelni, którzy podczas praktycznych zajęć dydaktycznych mają bezpośredni kontakt z pacjentem.

Informując o powyższej decyzji Ministra Zdrowia zachęcam wszystkich studentów naszej uczelni do skorzystania z tej możliwości, a studentów, którzy dotąd są nie zaszczepieni do podjęcia decyzji o zaszczepieniu, gdyż brak szczepienia może w niedalekiej przyszłości przy nasileniu pandemii uniemożliwić udział w zajęciach praktycznych i odbywaniu praktyk zawodowych, a także udział w zajęciach stacjonarnych na terenie uczelni.

Zachęcam do skorzystania z punktów szczepień zorganizowanych w podmiotach leczniczych będących Państwa zakładami pracy lub placówkami kształcenia praktycznego.

dr n. med. Jadwiga Pyszkowska, prof. WSNS